Smoothie pro děti

Smoothie, též nazývaný fresh juice, je nápoj z mixovaného ovoce či zeleniny nebo i oříšků, který je nejen osvěžující a chutný, ale je i plný vitamínů. Na přípravu smoothie můžeme použít samotné ovoce a zeleninu či nápoj můžeme zjemnit přidáním mléka nebo jogurtu. Receptů na smoothie je nepřeberné množství. Můžeme se setkat i s dalšími netradičními přísadami jako jsou slunečnicová semínka, kustovnice čínská, různé druhy bylinek, oříšky a mnohé další. Osobně nedoslazuji, cukr mi přijde nejen nezdravý, ale i tak nějak přebytečný, jelikož si chci užít pravou chuť míchaných surovin a cukr by ji přebil.

Zázračné smoothie – vitamínová bomba

Díky tomu, že smoothie je tvořeno čistě z přírodních ingrediencí, je pro nás vitamínovou bombou v pravém smyslu slova. Ovoce a zelenina jsou plné vitamínů, minerálů a dalších tělu prospěšných látek, které našemu tělu dá mnoho pozitivního:

  • osvěží,
  • dodá chybějící energii,
  • zlepší kvalitu pokožky, vlasů i nehtů,
  • dodá vitamíny, minerály a vlákninu,
  • detoxikuje organismus,
  • navodí psychickou pohodu.

A to přeci chceme nejen pro sebe, ale i pro naše děti, že? Zavedeme-li si tedy zvyk a budeme si dělat smoothie alespoň několikrát týdně, pomůžeme tím jak sobě, tak i našim dětem ke zdravému vývoji a ještě si pochutnáme.

Jak vybrat smoothie maker

Smoothie mixér je přístroj na přípravu smoothie nápojů, který seženete za několik set korun. Na trhu je jich široká nabídka a je tedy opravdu z čeho vybírat. Výhodou je, že nádoba, ve které si nápoj připravíte, je snadno odnímatelná a můžete si ji proto vzít s sebou třeba do práce či na výlet s kočárkem.

V mixéru se dají připravovat nejen koktejly, ale i omáčky, kojenecká strava či se v nich dá drtit led. Většina výrobků se dá umývat v myčce, což ušetří Váš čas. Nádobky se vyrábějí v různých velikostech a lze je snadno vyměňovat.

Nejběžnějším typem smoothie makeru je ten, kdy jsou nože na dně v samotné nádobě. Jsou ale i mixéry, u kterých se na nádobu místo víčka našroubuje hlava s noži, láhev se poté otočí hlavou dolů a přidělá k mixéru. Ceny smoothie mixérů začínají na zhruba 500 Kč a mezi nejprodávanější patří DOMO DO492BL, Concept SM 3360 či Sencor SNB 4301RD.

Smoothie zeleninové a ovocené recepty

Určitě vyzkoušejte recepty na smoothie nápoje:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *