Dort k 1. narozeninám – inspirace

Blíží se první Vašeho dítěte a vy stále tápete, jak by měl vypadat jeho první narozeninový ? Přemýšlíte, zda ho objednat v cukrárně, u babičky či si ho upéct sama doma? Víte, co takový dort pro malé dítě smí a nesmí obsahovat? Snad Vám poskytneme pár odpovědí na Vaše otázky.

Dort k prvním narozeninám zaručeně patří, stejně jako fotka malého oslavence sfoukávajícího svou první svíčku na dortu. Takový dort však má svá pravidla, jelikož by měl odpovídat vhodnému jídelníčku pro daný věk.

Čemu byste se měli při přípravě dortu pro malého strávníka vyhnout?

  • tvarohu, který zbytečně zatěžují dětské ledviny, můžeme ho nahradit kvalitním překapávaným jogurtem,
  • těžkým máslovým a smetanovým krémům,
  • kakau a čokoládovým polevám, které nejen že kazí dětem chrup, ale navíc podporují překyselení organismu, což dále vede k řadě dalším zdravotním problémům,
  • umělým barvivům, konzervantům a jiných chemickým přísadám, které v jídelníčku malých dětí nemají místo,
  • rafinovanému cukru, dítěti úplně stačí přírodní sladká chuť ovoce, jelikož ještě nemá zkažené chuťové buňky jako my dospělí,
  • malým cukrářským ozdobám, které by dítě mohlo snadno vdechnout.

Narozeninový dort – inspirace

Nabízíme pár tipů na zdravé ovocné dorty, které můžete pro své děti připravit sama doma. Recepty na ně můžete najít zde. Jen nebuďte zklamaní, když ho váš malý oslavenec neocení dle vašich představ. Možná si do něho nejprve zaboří ručičky a pak ho teprve možná ochutná. Navíc každému děťátku chutná něco jiného, jedno ocení dort s jogurtovým základem, jiné piškotový a některému se nejvíce zavděčíte jen obyčejným mlíčkem.

Ovocný dort s tropickým ovocem

Jahodový dort s borůvkami

Jahodový dort s pudinkem

Dort s lesním ovocem

Malinový dort

Tvarohový dort s ostružinami

Narozeninový dort

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *