Jahodový dort

Jahodový dort

Jahodový na jogurtovém základu je výbornou alternativou smetanových dortů a je tak skvělý jako dort k prvním narozeninám, jelikož je lehce stravitelný pro ročního oslavence. Pokud máte k dispozici ze zahrádky bude dort o to chutnější, pokud nemáte, budete se muset spolehnout na ty z obchodu. Samozřejmě nejlepší jsou čerstvé , ale klidně můžete použít i ty zmrazené. Pojďme se tedy vrhnout do přípravy jogurtového dortu, jsem si jistá, že se vám příprava vydaří, opravdu není náročný, zato chutná skvěle.

Shrnutí receptu
recipe image
Název receptu
Jahodový dort
Publikováno dne
Čas přípravy
Celkový čas
Vytisknout recept
Jahodový dort
Jahodový dort
Doba přípravy 45 minut
Doba nečinnosti 12 hodin
Porce
Doba přípravy 45 minut
Doba nečinnosti 12 hodin
Porce
Jahodový dort
Pokyny
  1. Jahody očistíme a spolu s jogurtem, tvarohem a vanilinovým cukrem rozmixujeme do hladké konzistence. Poté si připravíme nádobu, na kterou přichytíme utěrku (či plenu), naklademe na ni ušlehané těsto a necháme přes noc vykapat v lednici.
  2. Druhý den si do dortové formy naklademe kolem dokola dětské piškoty a poté vlijeme do formy tvarohovo-jogurtový krém, který jsme si nechali přes noc odkapat.
  3. Nakonec přichází na řadu želé, kdy postupujeme dle návodu. K odměřené vodě můžeme přidat i odkapanou jahodovou syrovátku z lednice, vsypeme želé a krátce povaříme. Po mírném vychladnutí želé polijeme dort a na konec vše ozdobíme čerstvými jahodami. A je to. Dobrou chuť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *