Kokosová bábovka s ořechy

Kokosová bábovka s ořechy

Kokosová bábovka s ořechy si v naší rodině vydobyla přední místo mezi moučníky a musím říct, že právem. Jedná se o nevšední úpravu tradiční bábovky a to díky použití kokosové mouky a vlašských ořechů. Hrnková bábovka je na přípravu velice jednoduchá, jednoduše všechny ingredience smícháte a pečete. Proto hrníčkovou bábovku zvládne i naprostý začátečník. Budete-li se řídit receptem, výsledkem vaší práce bude naprosto úžasná bábovka s kokosem, kterou si zamiluje celá rodina.

Vytisknout recept
Kokosová bábovka s ořechy
Kokosová bábovka s ořechy si u nás vydobyla přední místo mezi moučníky. Hrnková bábovka je na přípravu velice jednoduchá. Příprava je rychlá a nenáročná.
Kokosová bábovka s ořechy
Doba přípravy 10 minut
Doba vaření 40 minut
Porce
Suroviny
Doba přípravy 10 minut
Doba vaření 40 minut
Porce
Suroviny
Kokosová bábovka s ořechy
Pokyny
  1. Horkovzdušnou troubu si předehřejeme na 170 stupňů.
  2. Do mísy vložíme všechny výše uvedené suroviny s výjimkou kakaa a promixujeme mixérem.
  3. Připravíme si formu na bábovku, vymažeme ji olejem a vysypeme moukou, aby se nám bábovka během pečení nepřichytila a šla nám snáze po upečení vyklepnout.
  4. Do připravené a vymazané formy nalijeme 3/4 umíchaného těsta. Do zbylé 1/4 těsta přidáme kakao a opět mixérem promixujeme. Kakaové těsto nalijeme navrch formy.
  5. Připravenou bábovku vložíme do rozpálené trouby a při 170 stupních pečeme zhruba 45 minut. Ke konci pečení zkontrolujeme špejlí, zda je vnitřek bábovky upečený. Poté troubu vypneme, otevřeme a bábovku necháme ještě pár minut odpočívat, poté ji vyklepneme na talíř či prkénko a necháme vychladnout.
  6. Věřím, že se Vám bábovka povede a bude chutnat celé rodině. Dobrou chuť.
Shrnutí receptu
recipe image
Název receptu
Kokosová bábovka s ořechy
Jméno autora
Publikováno dne
Čas přípravy
Čas vaření / pečení
Celkový čas
Hodnocení
0.51stargraygraygraygray Based on 9 Review(s)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *