Mléčná výživa obsahuje nebezpečné karcinogeny MOAH

Mléčná výživa obsahuje nebezpečné karcinogeny

Spotřebitelská organizace Foodwatch provedla test dětské výživy a výsledkem je odhalení nebezpečných látek v některých z produktů umělých mlék pro děti. 

Organizace Foodwath testovala 16 různých batolecích mlék prodávaných v Německu, Francii a Nizozemí. Závěrem bylo zjištění, že v polovině z nich se vyskytují aromatické minerální oleje (MOAH), které mohou být karcinogenní.

Co jsou aromatické minerální oleje (MOAH)

Tyto oleje se běžně vyskytují v okolním prostředí a do jídla se mohou dostat mnoha způsoby. Minerální olej a jeho deriváty se běžně vyskytují v tiskařských barvách používaných pro tisk novin nebo potisk balicích materiálů. Jejich výskyt v potravinách je však velmi nežádoucí a způsobuje řadu zdravotních rizik. 

V případě, že si pro dětskou umělou výživu jezdíte do Německa či Rakouska, zpozorněte! Mezi škodlivými výrobky, které neprošly testem jsou: Nestlé BEBA OPTIPRO PRE 800 g, šarže 91120346AA použitelná do října 2020, Nestlé BEBA OPTIPRO 1 800 g, šarže A5952275 s datem spotřeby 11. března 2020 a Novalac Säuglingsmilchnahrung PRE 400g, šarže 9098080621 použitelná do října 2020.

Shrnutí článku
Mléčná výživa obsahuje nebezpečné karcinogeny MOAH
Název článku
Mléčná výživa obsahuje nebezpečné karcinogeny MOAH
Popis
Spotřebitelská organizace Foodwatch provedla test dětské výživy a výsledkem je odhalení nebezpečných látek - MOAH. Která umělá mléka to jsou?
Jméno autora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *