Mrkvová šťáva recept

Mrkvová bomba na pročištění organismu

Ze zeleninových šťáv je mrkvová šťáva mezi lidmi tou nejoblíbenější. Má vysoký obsah betakarotenu, vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku, železa a vlákniny. Jelikož je betakaroten látka rozpustná v tucích, je důležité při přípravě mrkvové šťávy využít i pár kapek kvalitního oleje.

sklizená v létě a na podzim v sobě skýtá více výživných látek než rané odrůdy mrkve. Mrkvová šťáva je výbornou prevencí proti civilizačním chorobám, je vhodná na chudokrevnost, játra, psychickou pohodu a navíc snižuje cholesterol v krvi.

Jestliže upřednostňujete domácí „bio“ před chemickými výrobky z krámu, určitě vyzkoušejte i přípravu domácích ovocných sirupů pro nejmenší.

Vytisknout recept
Mrkvová bomba na pročištění organismu
Ze zeleninových šťáv je mrkvová šťáva tou nejoblíbenější. Má vysoký obsah betakarotenu, vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku, železa a vlákniny. Mrková šťáva je výbornou prevencí proti civilizačním chorobám, je vhodná na chudokrevnost, játra, psychickou pohodu a navíc snižuje cholesterol v krvi.
Mrkvová šťáva recept
Chod Nápoje
Kuchyň česká
Porce
Suroviny
Chod Nápoje
Kuchyň česká
Porce
Suroviny
Mrkvová šťáva recept
Pokyny
  1. Mrkev a jablka oloupeme a nakrájíme na menší kusy.
  2. Máme-li doma odšťavňovač, vložíme kousky do odšťavňovače a odšťavníme.
  3. Do hotové mrkvové šťávy dáme pár kapek olivového oleje, promícháme a ihned podáváme. Mrkvovou šťávu můžeme ozdobit také lístkem meduňky či plátkem citronu.
Shrnutí receptu
Název receptu
Mrkvová bomba na pročištění organismu
Jméno autora
Publikováno dne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *