Medela Swing recenze elektrické odsavačky mléka

Recenze Medela Swing – elektrická odsávačka mléka

Medela Swing – 2-fázová elektrická odsávačka mléka a designový pomocník v boji s laktací

Tato dvoufázová elektrická odsávačka mléka od společnosti Medela je jednou z vůbec nejoblíbenějších na českém trhu. Výrobce se snaží své uživatelky nalákat na stylový design, malou velikost, šetrnost k prsům a vysokou výkonnost a efektivitu.  Odsávačka Medela Swing je vyrobena z kvalitního materiálu, který jí zaručuje trvanlivost a možnost každodenního používání. Cenu, která se pohybuje kolem 4,5 tis. Kč by si tak měla být schopna plně obhájit. A to bychom chtěli dokázat v naší recenzi.

Technické specifikace:

 • Vakuum: nastavitelná úroveň
 • Stimulační fáze: 50 – 120 mmHg, 100 cyklů / min
 • Odsávací (laktační) fáze: 50 – 250 mmHg, 45 – 72 cyklů / min
 • Hlučnost max. 57 dBA
 • Provoz: síťový i bateriový
 • Hmotnost: 330 g (bez baterií 230 g)
 • Určeno pro časté použití: 3 – 5 denně

Obsah balení Medela Swing:

Námi zakoupené balení obsahuje hlavu ventilu, prsní nástavec (PersonalFit M), 1 ks žlutého ventilu, 2 kusy bílé membrány, láhev o objemu 150 ml spolu s víčkem se šroubovacím uzávěrem a stojánkem, motor Swing, hadičku Swing z PVC, adaptér a jako bonus velmi oblíbený Calma systém pro kojené děti.

Medela Swing a systém Calma

Odsávačka i láhev pro zachytávání odsátého mléka jsou vyrobeny z bezpečného materiálu – polypropylenu a dle vyjádření výrobce bez obsahu škodlivé látky Bisphenolu-A. Láhev je navržena tak, aby v něm mohlo být odsáté mateřské mléko bezpečně a dlouhodobě skladováno a to bez ztráty jeho vlastností a bez rizika množení škodlivých látek.

Velikou výhodu vidíme v možnosti kombinovat tuto lahev se všemi ostatními odsávačkami společnosti Medela, jakožto možnost zakoupení i více objemových lahviček. Lahvička je značená pomocí barevné odměrky, dle které snad poznáte množství odsátého mléka.

Jak už bylo zmíněno, balení obsahuje systém Calma, který je mezi maminkami velmi oblíbený. Jde o speciální savičku, která odpovídá svým tvarem a velikostí bradavce. To usnadňuje dítěti obousměrný přechod mezi kojením z matčina prsu a krmením z lahvičky. Savička je zakončena silikonovou částí, která svým jemným zhotovením umožňuje miminku pohybovat jazykem, tak jak je tomu během kojení. Další výhoda Calma systému oproti běžným savičkám je výrazné omezení nasátého vzduchu během sání miminka, které pak může v bříšku způsobovat nadýmání a bolest.

Princip odsávání mléka

Princip 2-fázového odsávání se skládá ze stimulační a laktační fáze. Při stimulační fáze je prs stimulován rychle, ale slabě až do doby, kdy dojde k vyloučení mléka z prsu (zhruba 1 – 2 minuty). Na to navazuje fáze laktační, kdy odsávačka saje pomaleji, zato efektivněji (napodobuje snahu dítěte za co nejkratší čas získat co nejvíce mléka). Výhodou tohoto principu je věrné napodobení sacího rytmu miminka, kdy se během odsávání mění jak podtlak tak rytmus sání.

Recenze Medela Swing – vlastní zkušenosti

Po zapnutí přístroje můžeme potvrdit, že Medela Swing je velmi tichá (v porovnání s jinými zkoušenými modely), kdy maximální hodnota 57 dBA uváděná výrobcem je správná. Odsávání je naprosto bezbolestné a to i v případě poraněných a citlivých bradavek. První fáze stimulace sice trvá zhruba 1,5 minuty, ale je zde možnost ji v případě dřívějšího vypuzení kapky mléka předčasně ukončit a začít fázi laktační. U obou fází je možné upravit rychlost a sílu sání dle svých potřeb. Například si na začátku sací fáze nastavit jen mělké sání a časem ho postupně prohlubovat (čímž se mění i objem odstříkávaného mléka).

V balení také najdeme uchycovací pásek a šňůrku, který umožňuje mamince pohodlné zavěšení odsávačky na krk či uchycení za pásek a může tak odsávat a zároveň se pohybovat a vykonávat další aktivity. Během či po ukončení odsávání lze celou odsávačku i s lahvičkou zasadit do držáčku (umístěného třeba na stůl), který dává odsávačce stabilitu a zabraňuje rozlití jejího obsahu.

Další mobilita maminky je dána možností bateriového napájení přístroje v případě, kdy není v dosahu elektrické napájení (například na cestách, v autě atd.).

Odsávačka Swing se snadno používá a ani její údržba není složitá díky snadnému rozmontování na menší části. Čistícími štětečky se snadno dostanete i do méně přístupných částí a celé čištění vám nezabere více než 2 minuty. Části výrobku je možné i sterilizovat ve vařící vodě (cca 15 minut) či ve sterilizátoru.

Odsávačka je vhodná pro maminky, které mají s kojením problémy anebo kojit nemohou, například v případě, kdy jsou dítě a matka od sebe izolováni (hospitalizace, pracující matka) či je překážka na straně dítěte (neschopnost se k prsu přisát, absence sacího reflexu, rozštěp patra). Je výborná rovněž pro stimulaci laktace ihned po porodu nebo v případě, kdy chce žena zvýšit tvorbu mateřského mléka (např. v období růstového spurtu dítěte).

Souhrn námi shrnutých předností Medela Swing:

 • obsahuje účinný 2-fázový princip odsávání s možností vlastního nastavení intenzity stimulace i samotného sání
 • vhodná pro udržení a stimulaci laktace (podporuje tvorbu mléka)
 • je vysoce mobilní (možnost zavěšení na krk, uchycení za pásek, bateriové napájení)
 • prsní nástavec je pohodlný a jemný k bradavce
 • možnost jak síťového tak i bateriového napájení
 • jednoduché použití a snadná údržba
 • pracuje tiše a naprosto bezbolestně.

Nyní v časově omezené akci -21% – přejít na akci.

Najít nejnižší cenu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *