test kojeneckých mlék

TEST batolecích mlék

V nedávném článku TEST dětských příkrmů jsem se věnovala výsledkům testů dětských příkrmů různých značek uveřejněných v časopise DNES. Dnes bych se ráda podělila o výsledky testu sušených batolecích mlék, které uveřejnil časopis dTest a které vás možná překvapí tolik, jako mně. Víte jaké sušené batolecí mléko se stalo vítězem testu a které naopak v testu propadlo? Přečtěte si článek, ve kterém uvádím 6 nejčastěji prodávaných produktů a snad vám příště pomůže při rozhodování, jaké sušené mléko pro svého broučka pořídit.

TEST sušené batolecí výživy – co bylo předmětem testování

Při testu vědci zjišťovali podíl mastných nasycených a nenasycených kyselin, obsah tuku, obsah kadmia a olova a mnohých dalších látek. Množství zjištěných látek poté porovnávali s normami Evropského úřadu pro bezpečnost potravin. A jak jednotlivé produkty v testu dopadly?

Všechny sledované produkty se vyznačují jedinečným složením, které má být co nejblíže mateřskému mléku. Batolecí mléko je určeno pro děti od ukončeného 12. měsíce v případě odstavování či nemožnosti kojení. Testovaná batolecí sušená výživa je seřazena podle celkového hodnocení od nejhůře k nejlépe hodnoceným.

1) Hero SUNAR Complex 3

 • Na výsledky tohoto produktu jsem byla opravdu zvědavá, jelikož Hero Sunar Complex sama kupuji. Proto mě velmi překvapilo, že si v celkovém hodnocení Sunar nevedl příliš dobře a patřil k těm hůře hodnoceným a to především díky vyššímu obsahu karcinogenní chemické sloučeniny MCPD a vyšší hladině olova. Na druhou stranu byl podíl kadmia a transmastných kyselin více než dobrý.
 • Celkové hodnocení 33%.

2) Nutricia Nutrilon 3 Pronutra

 • U batolecího mléka Nutricia Nutrilon 3 Pronutra je to s obsahem karcinogenních chemických sloučenin ještě horší než u předcházejících výrobků, ani s obsahem olova na tom není zvlášť dobře. To bylo hlavním důvodem, proč si je celkový výsledek tohoto batolecího mléka pouze uspokojivý.
 • Celkové hodnocení 53%.

3) Hero Sunar Premium 3

 • Prémiová řada Sunaru dopadla o něco lépe než jeho předchůdce, dokonce hladina olova zde byla naměřena nižší. Jsou zde mírně vyšší hodnoty karcinogenních chemických sloučenin, ale není to nijak alarmující.
 • Celkové hodnocení 57%.
 • I přes celkově vyšší hodnocení oproti Sunaru Complex i Sunaru Premium bylo u BEBA Optipro 4 naměřeny vyšší hodnoty olova a karcinogenních chemických sloučenin. Zato obsah kadmia a transmastných kyselin byl vzhledem k normám plně dostačující.
 • Celkové hodnocení 76%.

5) Babylove Kindermilch (DM)

 • Ještě lépe se umístilo sušené batolecí mléko Babylove Kindermilch, které lze sehnat v prodejnách DM. Obsah transmastných kyselin i kadmia je naprosto vyhovující, dokonce u množství olova je uspokojivé. Opět hůře je na tom podíl karcinogenních chemických sloučenin.
 • Celkové hodnocení 79%.

6) Hami Batolecí mléko

 • Na rozdíl od všech předchozích produktů si Hami Batolecí mléko vedlo ve všech sledovaných nežádoucích látkách nejlépe. Obsah olova, kadmia, transmastných kyselin i karcinogenních chemických sloučenin byl naprosto v normě.
 • Hami Batolecí mléko se stalo jednoznačným vítězem testu batolecích sušených mlék a na celkovém hodnocení získalo 98%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *